Organizujemy szkolenia i warsztaty, których głównym celem jest zmiana podejścia do tematyki niepełnosprawności. Prowadząc zajęcia z dystansem, w łatwo przyswajalny sposób zapoznajemy uczestników i uczestniczki z zasadami savoir-vivre, historiami z życia codziennego osób z różnymi niepełnosprawnościami, staramy się odczarować niepełnosprawność i trochę z nią oswoić. Nie skupiamy się tylko na jednej grupie osób, ale patrzymy nieco szerzej: m.in. osoby starsze, opiekunowie z dziećmi w wózkach, turyści z dużym bagażem, obcokrajowcy, to osoby, które także korzystają z udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Mimo, iż nazwa Kulawa Warszawa wskazuje tylko na jedną lokalizację, prowadzimy nasze szkolenia na terenie całego kraju.
Projekty Fundacji Kulawa Warszawa to nie tylko szkolenia. Nasze działania są zgodne z naszą misją – tworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich, pod względem architektonicznym, społecznym i związanym z komunikowaniem się. Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.
Wspólny cel – WYGRAĆ! to wystawa fotograficzna promująca sport osób z niepełnosprawnościami. Zależy nam na możliwości pokazania jej, jak największej liczbie odbiorców i odbiorczyń, dlatego zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi wystawy. Osoby zainteresowane pokazaniem wystawy u siebie zapraszamy do kontaktu z Aliną Staniszewską: alinastaniszewska@kulawawarszawa.pl
„Przychodzi baba do lekarza” to projekt, który ma na celu zwiększenie dostępu do usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych działań w tym obszarze.
Lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami, to zajęcia dla młodzieży prowadzone w szkołach głównie gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W czasie 45 minut, czyli jednej godziny lekcyjnej, zapoznajemy uczniów i uczennice z podstawowymi zasadami savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!
Kulawa #nażywo to cotygodniowe spotkania z przedstawicielkami fundacji na Facebooku. Zachęcamy do zapoznania się z tematami poruszanymi w czasie transmisji.
Osoby chętne do współpracy zapraszamy do kontaktu – fundacja@kulawawarszawa.pl