Izabela Sopalska-Rybak
Założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa
Trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w grupach doradczych na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Polsce od 2012 roku. Wraz z założeniem fundacji, ruszyła z autorskim programem lekcji savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością w szkołach. Prowadzi szkolenia na temat potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami dla pracowników różnych instytucji oraz firm, sprawdza dostępność, koordynuje projekty. Portal KulawaWarszawa.pl, który prowadzi od 2012 roku otrzymał nagrodę m. st. Warszawy w 2014 r. za zasługi. Prywatnie zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings oraz była zawodniczka drużyny z Hamburga. Była reprezentantka Polski w rugby na wózkach. Uczestniczka Mistrzostw Europy w 2017 roku w Koblenz oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku w Sydney. Wicemistrzyni Polski w szpadzie, kat. C 2020 r. Nominowana do nagród takich jak: Warszawianka Roku, Okulary Kaczkowskiego Nie widzę przeszkód, laureatka nagrody Kryształek Zwierciadła, ShEO Awards, Mazowiecka Lady D., wybrana przez Kongres Kobiet oraz Ambasadę Brytyjską Liderką Równości woj. mazowieckiego. W 2022 roku otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Rafał Rybak
Członek Zarządu
Patrzy na bariery architektoniczne z innej perspektywy. Zwraca uwagę na zapewnienie, jak największej samodzielności i niezależnego życia osób z niepełnosprawnością. W fundacji obecnie głównie zajmuje się kontaktem z księgowością i wszechobecną papierologią. Prywatnie fotograf, miłośnik klasycznej motoryzacji i wierny kibic Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings.
Katarzyna Cimoch
P.o. Koordynatorki działań fundacji
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej
Jako uprawniona architektka, w fundacji łączy swoją pasję z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. Twórczyni swojego prywatnego projektu Architerapia, gdzie projektuje architekturę sprzyjającą relacjom bez wykluczeń. Stale szuka architektonicznych nowinek, które mogą być wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami w niezależnym życiu. Prywatnie mama dwóch chłopców, którzy zmienili jej świat i wielbicielka długich wędrówek po górach.
Wiktoria Boryca
Młodsza specjalistka ds. realizowania projektów.
Zajmuje się przede wszystkim projektami związanymi z dostępnością usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnościami. Jej dbałość o szczegóły i uwielbienie do danych oraz tabelek może zaskoczyć, ale tylko pozytywnie! Skrupulatna, dokładna i chętna do działania. Prywatnie studentka resocjalizacji.
Zapraszamy na stronę www.dostepnaginekologia.pl, a także do kontaktu z Wiktorią przez kontakt@dostepnaginekologia.pl
Nina Lozinska
Psycholożka, porozumiewa się w 5 językach!
Ciężko nie zauważyć jej pracy, bo to właśnie ona jest odpowiedzialna za naszą widoczność w sieci. Prowadzi media społecznościowe Fundacji, projektów, grupy. Wszystkie najładniejsze grafiki są prawdopodobnie jej autorstwa. Ale nie tylko to jest jej działką. Zajmuje się wsparcie osób z niepełnosprawnościami i osób starszych z Ukrainy.
Wszelkie pytania w kwestii naszych działań w tym temacie prosimy kierować na adres: ukraina@kulawawarszawa.pl
Justyna Czechowicz
Młodsza specjalistka ds. szkoleń.
Ogarnia to co nieogarnięte, pilnuje i układa w całość. Koordynuje szkolenia. Jest w fundacji odpowiedzialna za umawianie działań edukacyjnych, przygotowuje je od strony technicznej, a także czasem szkoli. Niezastąpiona towarzyszką rozmów, która potrafi okiełznać nadmiary pomysłów oraz wspomóc kiedy trzeba wymyślić coś nowego. Najmilsza osoba w zespole!
Maile z adresu fundacja@kulawawarszawa.pl trafiają właśnie do niej, dlatego nie wahajcie się pisać!
Katarzyna Borek-Polkowska
vel Borpolka
Zaklinaczka Kresek
Zajmuje się rysowaniem i wsparciem graficznym. Zdaniem prezeski Fundacji Kulawa Warszawa „Dzięki niej nasza fundacja rozwija się stanowczo pod względem wizualnym i zdecydowanie idzie w dobrym kierunku. Od momentu jej pojawienia się, fundacja z każdym dniem staje się piękniejsza.” Na codzień zajmuje się ilustracją. Kocha książki, koty i kawę.
Marek Stokowski
Superbohater Zwalczający Bariery
Najwierniejszy wolontariusz, jakiego świat widział! Zgłasza skrupulatnie bariery architektonicznie. Często w Ursusie, ale nie tylko. Swoim charakterem wprowadza spokój w Fundacji Kulawa Warszawa, jednocześnie szuka cały czas rozwiązań jak zwiększy dostępność Warszawy dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek. Dostrzega szczegóły, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Zdecydowanie zainteresowany tematem miejskich standardów dostępności i nasz rekordzista przy zgłaszaniu barier architektonicznych. Prywatnie szczęśliwy tata Poli i Piotrusia.