O nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Izabela Sopalska-Rybak prezes zarządu fundacji      Izabela Sopalska-Rybak

Prezeska Fundacji Kulawa Warszawa

Trenerka, działaczka społeczna

 

Przed założeniem Fundacji Kulawa Warszawa działała jako osoba prywatna na rzecz udostępniania miasta dla osób z niepełnosprawnościami. Współpracowała z różnymi organizacjami, w tym: Fundacją Kultury Bez Barier, Fundacją MaMa, Towarzystwem Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Prowadzi szkolenia dla pracowników różnych instytucji m. in. z zakresu profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnością, sprawdza dostępność, pomaga przy projektowaniu nowych budynków oraz przestrzeni. Portal KulawaWarszawa.pl, który prowadzi od 2012 roku otrzymał nagrodę m. st. Warszawy w 2014r. Prywatnie m.in. zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings.

 

Aleksander Janiak wiceprezes zarządu

 Aleksander Janiak

Wiceprezes Zarządu

 

Pracownik Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, absolwent prawa, działacz na rzecz samodzielnego i niezależnego życia osób z niepełnosprawnościami, promujący ideę asystencji osobistej osoby z niepełnosprawnością, współorganizator konferencji „Choroby rzadkie a zagrożenie wykluczeniem”, która odbyła się w 2013 r. Autor publikacji w „Obserwatorze Konstytucyjnym”. Interesuje się polityką krajową i zagraniczną.

  

 Rafał Rybak członek zarządu

 

Rafał Rybak

Członek Zarządu

Jedyny chodziak w fundacji. Patrzy na bariery architektoniczne z innej pespektywy. W fundacji obecnie głównie zajmuje się księgowością i wszechobecną papierologią. Prywatnie fotograf, miłośnik klasycznej motoryzacji i wierny kibic Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings.

 

Katarzyna Bierzanowska

 Katarzyna Bierzanowska

działaczka społeczna, trenerka, tłumaczka

Autorka inicjatywy Nie-pełnoprawna, prowadzonej na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami, trenerka, członkini Stowarzyszenia Homo Faber działającego na rzecz praw człowieka, doradczyni antydyskryminacyjna w Punkcie Wsparcia Antydyskryminacyjnego, współpracuje z Fundacją Kulawa Warszawa, prowadzi konsultacje z zakresu dostępności przestrzeni oraz warsztaty i szkolenia z tematyki dotyczącej niepełnosprawności. Z wykształcenia, zawodu i zamiłowania tłumaczka. Współpracuje z Fundacją Dogiq, zajmującą się szkoleniem psów asystujących, oraz Fundacją Parent Project Muscular Dystrophy w obszarze asystencji osób z niepełnosprawnościami.