Z wizytą w Jaźwinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 stycznia 2017

Tuż przed świętami odwiedziły/liśmy Szkołę Podstawową w Jaźwinie, żeby przeprowadzić zajęcia z savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami zarówno dla uczniów i uczennic, jak i grona pedagogicznego.

21 grudnia w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Homo Faber z Lublina przeprowadziły/liśmy lekcje dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej w Jaźwinie, a także dla osób z grona pedagogicznego. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, o czym warto pamiętać w kontakcie z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, spróbowały usiąść na wózku i mogły zobaczyć, na czym polega praca psów asystujących. Przedstawicielki i przedstawiciele kadry miały/eli okazję zapoznać się z różnymi modelami niepełnosprawności i poruszyć kwestie dot. relacji z osobami z niepełnosprawnościami na co dzień i w otoczeniu zawodowym, jakim dla uczestniczek/ów szkolenia jest szkoła. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był dla wszystkich i frajdą, i lekcją równego traktowania.

Katarzyna Bierzanowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie zrobione w czasie zajęć. Kasia Bierzanowska prowadzi zajęcia dla uczniów i uczennic ze szkoły w Jaźwinie

    Zdjęcie zrobione w czasie zajęć. Kasia Bierzanowska prowadzi zajęcia dla uczniów i uczennic ze szkoły w Jaźwinie